• Decrease font size
  • Default font           size
  • Increase font size
Roden viert 40ste Lus met toppers
zondag, 04 juli 2010 11:16

Heden en verleden treffen elkaar op vrijdag 9 juli

RODEN - Met Tom-Jelte Slagter aan het vertrek, heeft de Vereniging voor Volksvermaken Roden een echte smaakmaker te pakken. De renner uit Slochteren, vorig jaar al winnaar van de Lus, zal als kersvers Nederlands kampioen bij de beloften zijn rood-wit-blauwe trui laten zien. Het zal de laatste keer zijn dat Slagter aan de start staat in Roden, want volgend jaar maakt hij de overstap naar het profteam van Rabobank. Daarmee wordt een aardige traditie voortgezet, want vele winnaars van de Lus schopten het al tot beroepsrenner

 
concours

Er zakken veel nationale en internationale toppers af naar  Roden. Zo is meervoudig Europees en wereldkampioen Peter Schep er weer bij en melden ook Bert-Jan Lindeman (Ster van Zwolle) en Maarten de Jonge (Ronde van Limburg) zich op de startstreep. Uit het hele land hebben renners zich gemeld .Het startschot wordt gegeven door Lieuwe Westra, onlangs nog derde op het NK-tijdrijden achter Rabo-renners Jos van Emden en Koos Moerenhout. Westra was in 2008 de nummer twee op het ereschavot in de Lus van Roden en debuteerde het jaar daarop als beroepsrenner bij zijn huidige team Vacansoleil.

Dames
Bij de dames ook een internationaal deelnemersveld, de Australische baanploeg reist met liefst vier wereldkampioenen af naar Roden. Zij zullen daar de hele nationale vrouwentop tegenkomen. Andrea Bosman zal na verschillende podiumplekken dit jaar graag de winst naar zich toe willen trekken, maar rensters als bijvoorbeeld Daniëlle Bekkering zullen dat niet zomaar laten gebeuren.

Tandemrace
In deze 40ste uitgave van de Lus, worden oud-winnaars en alle podiumplekken van de Lus geëerd met een tandemrace. Enkele grote namen uit het heden en verleden komen elkaar daarbij tegen. Niet alleen de eerder genoemde Tom-Jelte Slagter en Lieuwe Westra zijn daarbij, ook Vacansoleilprof Johnny Hoogerland,  Jos Harms, Lammert Huitema, Luuk Aalders, Allard Engels, Erik Dagelet en Anne Koster doen mee. In totaal rijden 20  tandems rond met zij die de erelijst van de Lus hebben gekleurd

Het complete programma van de 40e Lus van Roden:

15:00 - 16:30 uur Rabo Dikke Bandenrace klik hier voor meer info.
17:15 - 18:45 uur Dames
19:00 - 19:30 uur Prominenten-race Tandams
19:45 - 22:00 uur Elite heren

Bij programma:
16:00 - 18:00 uur BMX-Clinic voor jeugd vanaf 9 jaar
16:00 - 21:00 uur Holland Sport Fietsenspel
14:00 - 21:00 uur Franse Markt
14:00 - 21:00 uur Luchtkussen, draaimolen
22:00 - 24:00 uur Zanger Rick van der Kroon met discjockey

KNWU Informatie over de Lus van Roden 2010 vind je hier !